Meil on tore kiire abi meeskond, meie raviasutuses. Rohkem ma pigem ei ütle, muidu veel jutt levib. Aga ma tahan rääkida lugu, kuidas alussärk tegi meeskonnatööd.

Meie kollektiivis on palju tublisid, kiireid ja väga osavaid mehi. Naisi ka. Tööd teeme tihtipeale nii, et kella ei vaata. Ega nurise ka siis, kui tuleb ootamatu väljakutse.

Aga kui sa keset ööd, või mõnikord ka päeval, pead kahe minutiga valmis olema ja objektile sõitma, siis teadagi võib juhtuda see, et sul on vormiriietus küll, kuid vormi alla haarad esimese ettejuhtuva. Särgi, ma mõtlen. Ja nii nägi meie meeskond, sinna kuuluvad mehed ja naised kaasa arvatud, välja selline, et ühel paistis vormi alt välja T-särk, teisel valge, eest kumera lõikega topp, kolmandal hoopis tumesinine alussärk ja ühel mehel polnudki särki all.

Üks hea alussärk rõivaste all on etem kui soe ürp peal

Kui me siis ühel vahetuse koosolekul üles rivistusime, et aru anda ja kokkuvõtteid teha, ütles meie juht, et järgmisel korral oleksime kohal nagu kõik see mees, sest tullakse proovima firma ühtset aluspesu. Ja nii läkski. Jagunesime kahte riietusruumi, ühes proovisime unisex pesu, mida kasutavad ka opimeeskonnad oma töörõivaste all ja teises testisime ühevärvilisi alussärke. Pean ütlema, et vaimustusin kohe neist alussärkidest. Esiteks sobis nende malbe värvitoon meie meeskonnavormiga. Teiseks nägi nüüd kõigil, kes seda parajasti proovisid, kaeluseosa ilusam välja, sest kõigil oli seljas ühe tegumoega ja üht ning sama värvi alussärk. Alussärk ise oli väga mõnus, libedast kangast ja keha ümber liibuv. 7days maaletooja rääkis, et see pidavat olema ka soe, sest tegemist on uut tüüpi elastaani sisaldava kangaga. Ma täiesti usun seda, sest üks hea särk pealisrõivaste all on tihtipeale etem, kui mõni soe ürp rõivaste peal. Aga näib, et selline särk ei aja ka higistama. Mõnikord tuleb meie töös end päris kiiresti liigutada, temperatuuri oludele vaatamata.

Viimaks ometi oma meeskonna tunne

Ah jaa, ja veel üks huvitav asi. 7days töörõivaste esindaja ütles, et hea särk paneb vormiriietuse paremini istuma. Ja tal oli õigus! Meie meeskolleegid nägid oma tugevate õlgadega nüüd ikka väga stiilsed välja. Kellel oli kõhtu natuke – ümber keha hoidev särk tegi selle justkui olematuks. Meie naisliikmetest ma ei räägigi. Kõik ju teavad, kui  ilusaks teeb naise figuuri üks hästi istuv keha ümber liibuv alussärk. Aga asja point oli tegelikult järgmisel koosolekul. Ometi ütles meie vahetuse juht rahulolevalt, et näe, kõigil on nüüd ühtmoodi krae-augud, ei mingeid sinised, kollaseid ja punaseid T-särke krae vahelt välja vaatamas. Istusime koosolekul ja silmitsesime üksteist. Hea tunne oli. Meeskonna tunne. Alussärk oli teinud oma töö.